Home Shop BMS/Auto Control System Sensors Flow QVE3000.010
QVE1902.025
QVE1902.025
Back to products
QVM62.1-HE
QVM62.1-HE
QVE3000.010
Flow sensor made from red brass for liquids in DN 10 pipes, DC Output: 0…10 V
Compare
Add to wishlist
Category: Flow
Operating voltage
DC 11.5…33 V
Connection cable
3-wire 2 m
Nominal size, piping
DN 10
Connecting thread
G ¾”
Analog outputs
DC 0…10 V
Medium temperature
-15…125 °C
Ambient temperature, operation
-15…85 °C
Degree of protection
IP65
Dimensions (W x H x D)
65 x 57 x 19 mm