GGA126.1E/C12
GGA126.1E/C12
Back to products
G120P-0.75/35B
G120P-0.75/35B
G120P-0.75/35A
Variable Speed Drive G120P, FSA, IP55, Filter A, 0.75 kW
Additional info
When using a BOP-2 or Blanking Cover the depth increases by 5 mm, and with an IOP 15 mm.
Compare
Add to wishlist
Category: G120P.. drives for 3-Phase Motors
Operating voltage
400 V
Frequency
50/60 Hz
Power output
0.75 kW
Communication
Overload capacity
110% for 57 sec. and 150% for 3 sec. every 300 sec.
Output current
2.2 A
Filter type
A
Degree of protection
IP55
Dimensions (W x H x D)
154 x 460 x 249 mm