G120P-1.5/35A
G120P-1.5/35A
Back to products
G120P-2.2/35B
G120P-2.2/35B
G120P-1.5/35B
Variable Speed Drive G120P, FSA, IP55, Filter B, 1.5 kW
Additional info
When using a BOP-2 or Blanking Cover the depth increases by 5 mm, and with an IOP 15 mm.
Operating voltage
AC 380…480 V, 400 V
Power output
1.5 kW
Communication
Overload capacity
110% for 57 sec. and 150% for 3 sec. every 300 sec.
Output current
4.1 A
Output frequency
550 Hz
Filter type
B
Analog inputs, number
4
Analog outputs, number
2
Digital inputs, number
6
Dimensions (W x H x D)
154 x 460 x 249 mm