G120P-0.75/35B
G120P-0.75/35B
Back to products
G120P-1.1/35A
Variable Speed Drive G120P, FSA, IP55, Filter A, 1.1 kW
Additional info
When using a BOP-2 or Blanking Cover the depth increases by 5 mm, and with an IOP 15 mm.
Operating voltage
400 V
Power output
1.1 kW
Communication
Overload capacity
110% for 57 sec. and 150% for 3 sec. every 300 sec.
Output current
3.1 A
Filter type
A
Dimensions (W x H x D)
154 x 460 x 249 mm